Dinden çıkmak ile alakalı bir konu

Misafir Kullanıcı

Bir insan Allahın ,İslamın,Müslümanların ve İslam ile alakalı bi durumun aleyhine bir şey yapıyorsa bunu da bilinçli olarak İslam’ın ve Müslümanların kötülüğü için yapıyorsa,İslam’a,Allah’a,muhalefet olsun diye yapıyorsa

başka bir Müslüman da İslam aleyhine değil de kendi çıkarları için İslam aleyhine bir şey yapan bu adamla bu konuda birlikte hareket ediyorsa Müslüman olan adam dinden çıkar mı?

Ameller niyete göredir hadisi var .ve imanda niyete göre midir ? bu bahsettiğim Müslüman’ın amacı İslam’ın,Müslümanların Allah’ın aleyhine bir şey yapmak değil

ama çıkarları için İslam aleyhine herhangi bi şey yapan adamla bu konuda birlikte hareket ediyor.Müslümanın yaptıgı fiil İslam’ın Müslümanların ve Allah’ın aleyhine .

yaptıgı bu fiil sonucu İslam da Müslümanlar da zarar görecek ama niyeti İslam,Müslümanlar ve Allah aleyhine bi şey yapmak değil sadece çıkarı için o şeyi yapıyor bu durumda bu bahsettiğim Müslüman dinden çıkmış olur mu ?

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Dinden çıkmak ile alakalı bir konu

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

Ebu Zer
Örnek vereyim güzel kardeşim bir insan sırf kendi çıkarı için islam dininin var olduğunu bildiği halde İslam dini yoktur ya da kur'an-ı Kerim kitabı diye bir şey yoktur derse bu dinden çıkar.
Ebu Zer
Sana şöyle örnek vereyim kardeşim eğer bilinçli bir insan Allah'ın var olduğunu bildiği halde Allah yoktur derse bugünden çıkar.İslam dini hak din değildir diyen bilinçli bir kişi dinden çıkar u ister çıkarı için olsun ister laf olsun diye söylemiş olsun.
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 34 Kayıtlı Üye
  • 2908 Konu
  • 3554 Cevap
  • Son Üye umut