Alınan aylık maaş dışında ücretli çalışmak caiz mi

Misafir Kullanıcı

Oncelikle selamin aleykum,

Ben avrupadan yasiyorum ve filaman patrona calisiyorum, yaptigim melek kuryelik ve saat ucreti calisiyorum. Ise baslamadan once patronun bana 1900 2000 civari para alabildgmi soyledi, ve simdi ise ben isimi 3 4 saat icinde bitiriyorum ve hep kendime 1 saat fazla ekliyorum nedeni ise ozaman aylik maasimin dusuk gelecegi, simdi ise sorim size bu benim hakkim mi yoksa bu harammidir? ( NOT patronum odedigi maastan simdiye kadar sikayetci olmadi 2000 2100 civari oduyor simdi ayligmi)

Erkende bitirdigmi ogrenmis olursa imkansiz bitiremezsin isi o saate kadar diyor ne yapmaliyim yardim edermisniz icim rahat degil Allaha sukur 5 vakit namazimi kiliyorum cocuklarima icim rahat olmayan hakki yedirmek istemiyorum bana bir aciklik getirirmisniz?

Allah razi olsun

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Alınan aylık maaş dışında ücretli çalışmak caiz mi

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

Ebu Zer
Bunu patronunuzla konuşmanız gerekir. Saat ücreti çalıştığınız için bunu bilmesi gerekir kabala dediğimiz tabir yok ise patronunuzu karşınıza alıp ben 4 saatlik işi 3 saatte bitiriyorum ama siz de biliyorsunuz ki bu iş 4 saatlik hızlı çalıştığım için bitiriyorum bundan dolayı bilginiz olsun demeniz gerekir maaşınızı da kestirmemiz için bu şekilde konuşmanız daha uygundur . Eğer patronunuz vicdanlı biri ise zaten bunu göz yumacak tır ve hakkınızı verecektir. Detaylı bilgi için TIKLA
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 41 Kayıtlı Üye
  • 4047 Konu
  • 4667 Cevap
  • Son Üye xYaHYa71