Namazı geciktirmek

Misafir Kullanıcı

Selamun aleyküm hocam. Hayırlı günler dilerim. Ben namaza başlayalı 2 ay olacak. Yeni sayılırım.

Günde beş vakit namazımı kılıyorum. Yatsı namazını geç uyuduğum için saat gece 03:00 saatlerinde vitir namazı ile birlikte kılıyorum. Sorunum şu; Akşam namazını kıldıktan sonra huzurlu oluyorum fakat yatsı namazını kılacağım saat gelene kadar içimi bir yokluk, boşluk hissi kaplıyor. Namaz kıldıktan saatler sonra böyle bir his doğuyor içime. Bunun nedeni nedir? Ayrıca bu his, regl döneminde de oluyor. Bildiğiniz üzere kadınlar regl dönemlerinde namazdan muaf tutuluyor. Bir hafta boyunca bir boşluktaymışım gibi yaşıyorum, psikolojim alt üst oluyor. Regl döneminde de kılmak istiyorum ama kılamıyorum. Bu yokluk, yalnızlık hissinin sebebi nedir? Şimdiden teşekkürler.

 

Not:Namaza başlamadan önce bu denli bir yokluk hissi hissetmiyordum. Namaz kılmaya başladığım dönemde baş gösterdi bu his. Namaz kıldıktan sonra huzurlu, ilerki saatlerde daha boşlukta ve yalnız hissediyorum. Ve bu his aşırı büyük.

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Namazı geciktirmek

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

İzzet
Akşam namazını kıldıktan sonra gece 3 e kadar uyumadiginizi söylüyorsunuz . Bu da ortalama 7 8 saat yapıyor .  bu saatlerde vaktinizi ne ile meşgul ediyorsunuz öncelikle bu konu çok önemli . İlk olarak o vakitlerde ki birsey yüzünden mi kendinizde bu problem oluyor , bunları bilmediğimiz için sizlere pek yardımcı olamicaz . Bu arada peygamberimiz vaktinde kılınan namazın en hayırlı namaz olduğunu söyledi . Bu yüzden namazınızı vakit girdiğinde kılmanızdan dolayı alacağınız ecir daha fazla olur . Gece insanın dinlenmesi için var . Eger ki keyfiyetten dolayı geç yatiyorsaniz bu konu hakkında da tavsiyemiz erken uyumanizdir . Sağlık açısından da bu daha iyidir . Ki sabah namazıda riske girmemiş olur . Geniş bilgi icin TIKLA
Yok
Kardeşim boş zamanlarnda zikirle meşgul ol regl döneminde meselaa
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 42 Kayıtlı Üye
  • 4130 Konu
  • 4817 Cevap
  • Son Üye luciafolk15