Namazda 3 zammı sure

Misafir Kullanıcı

Hocam ben şimdi ihlas fatiha ve etteyihatü surelerini biliyorum fakat namaz kılarken en az 3 zammı sure okunur yazıyor ne yapmalıyım en başta fatiha ardından ihlas ve etteyihatü okursam uygun mudur?

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 0 Average: 0]

Namazda 3 zammı sure

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

Ebu Zer
Namazda en az 3 zammı sure okumanız gerekiyor diye bir şey yoktur fatiha'yı tahiyyyatı rüku ve secdeleri biliyorsanız şimdilik size yeterli olacaktır . tekbir getirdikten sonra biliyorsanız Sübhaneke yi sonra Fatiha yi bilmiyorsanız direkt fatiha'yı okursunuz ardından ihlası okuyup rükun ve secdeleri yaptıktan sonra tahiyyat oturursunuz bu kadar basit yanlış bilgi almışsınız kendinize namazı zorlaştırmayınız . Detaylı bilgi için TIKLA
mesutylmz35
Namazda Kur'an-ı Kerim'den bir kısım okumak farzdır. Bu bakımdan bu kerdeşimiz sadece İhlas süresini bilse bile namazına devam etmelidir. Ayrıca namazda Fatiha suresini okumak vaciptir. Bu sureyi de ezberlemesi gerekir. Bu şekilde namazını kılar. Namaz kılarken ikinci ve dördüncü rekattan sonra oturmaya ka`de denir. Üç rekatlı olan akşam ve vitir namazlarında ise, ikinci ve üçüncü rekatlardan sonra oturulur. İlk oturuş vâcib, son oturuş ise farzdır. İki rek`atlı namazlarda ise, ikinci rekatın sonundaki oturma, son oturuştur. Bunlarda ilk oturuş yoktur. Oturuşun farz olan miktarı, teşehhüd miktarı oturmaktır. Teşehhüd miktarından kasıd ise, namazın sonunda Tehıyyâtı okuyacak kadarki müddettir. Tahiyyattan sonra Salli ve Barik duaları okunur. Bilmiyorsa kişi en kısa sürede ezberlemeye gayret göstermeli. Ardından Rabbena duları okunur. Tahiyyattan sonraki okuduğumuz tüm dualar ise sünnettir.
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 38 Kayıtlı Üye
  • 3803 Konu
  • 4447 Cevap
  • Son Üye mesutylmz35