Evli bir adamla konuşmak günah mı?

Misafir Kullanıcı

İyi günler ben 22 yaşındayım eski sevgilimi çok seviyordum oda beni çok seviyordu hala çok seviyor  bı başkasıyla evlendi ama evliliği yürümüyor bu esnada bana yazıyor yapamıyorum içim almıyor v.b benzer şeyler söylüyor sevmiyorum diyor neden evlendin ozaman dediğimde de nasıl oldu ben bile bilmiyorum diyor ben bosanana kadar bana yazmamasi gerektiğini eşit şartlarda olduğumuzda yazması gerektiğini söyledim ben onların boşanmasına mi sebep oldum günah mıdır bu

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Evli bir adamla konuşmak günah mı?

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

Hoca
Zina etmek isteyen sahabe hadisini okuyunuz

Asr-ı saadette Peygamberimiz (asm) ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç çıkageldi ve çok saygısızca:

"Ya Resulallah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum." dedi. Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullah'dan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.

Sevgili Peygamberimiz (asm) "Bırakın o genci buyurdu." Resulullah (asm), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve:

"Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?" diye sordu. Genç hiddetle:

"Hayır Ya Resulallah." diye cevab verdi. Resulallah:

"Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar." Sonra:

"Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?" diye sorduklarında genç :

"Hayır, asla!" diyerek hiddetleniyordu.

"Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu." Sonra Hz.Peygamber (asm) mübarek elini bu gencin göğsüne/omuzuna koyarak şöyle dua etti:

"Allah'ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla."

 Genç, Resulallah (asm)'ın huzurundan ayrıldı. Bir daha günah işlemediği gibi böyle bir kötü düşünce aklından bile geçmeden yaşamış! (Müsned, V, 256-257)

Konuya Bir Cevap Yazın

  • 34 Kayıtlı Üye
  • 2908 Konu
  • 3554 Cevap
  • Son Üye umut