El fazı küfür ve nikah hakkında

Misafir Kullanıcı

Selamünaleyküm. Hocam eşimle birlikte misafirlikte otururken yabancı bir kadının şarkısı klibi üzerinden konu açıldı arkadaşım da eşini ben bunu biliyorum gibisinden eşini kızdırma amaçlı lafa girdi karısı da kıskandı nereden biliyorsun vs diye gülüşmeler birbiriyle uğraşmalar falan derken eşine hayatım kadın çok hayırsevermiş oradan biliom ondan izledim gibi laflar etti ve gülüştük. Sonra bunun dinle alay etme gibi tehlikesi oldugu aklıma geldi ve arkadaşım gülmeye devam etti aynı şeyleri demeye devam etti ben sadece tebessüme devam ettim gülsem de bu iş sıkıntı sus dedim kendime. Bundan dolayı nikah düşmesi gibi durum olur mu? Bir de küçük kızı var arkadaşın namaz kılmayi güzel göstermek için güzel şeyler yaptık bazen kendi de namaz kılacam vs diyor. Son gittiğimizde de annesi seccade getiriyordu ben de hayırdır yatsıyı mı kılacak dedim gülüştük ama dalga geçme amaçlı değil tam tersi hoşumuza gidiyor ama o an dedim dinle alay mı ettik haşa. Sonra içimden haşa dinden mi çıktım gibi vesveseler geçerken ağzımdan yok ya haşa kafir olmadım herhalde diye sessız laf cıktı. Bu sefer de imandan şüphe ettin diye vesvese geldi. Hocam uzun yazdım hakkınızı helal edin bunları yazarken bile vesvese bunlar kafanı takma diyorum ama yıne de sormak istedim. Zaten namazlarımızdan sonra genelde tovbe de edip şehadet de getiriyoruz. Bu mesele hakkında yorumunuz nedir hocam daha dogrusu hüküm nedir. Selamünaleyküm.

 

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 4]

El fazı küfür ve nikah hakkında

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

Ebu Zer
Bunda herhangi bir sıkıntı yok ameller niyetlere göredir. nikahınızda düşmedi .vesvese yapmaya gerek yoktur . Burada siz dinle alay etmiyorsunuz. namazlarınızı da devamlılığını dilerim Allah kabul etsin.
Fatih
Amin ecmain. Yanlışlıkla 4 yıldız verdim oyle kaydoldu sonra da düzeltemedim yanlış anlamayın. Allah razı olsun Allah a emanet olun  
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 34 Kayıtlı Üye
  • 2957 Konu
  • 3574 Cevap
  • Son Üye umut