Dindar olmak istiyorum Gerçek dindar nasıl olur?

Misafir Kullanıcı

DİNLE BÜTÜN OLMAK İSTİYORUM.

SELAMÜNALEYKÜM… Ben Allah’a inancı olan bir kulum ama çok eksiğim… namaz kılmaya çalışıyorum bazen bıraktığım oluyor duaların hepsini ezbere bilmiyorum. dinimizle ilgili bilgilerim bana yetecek kadar değil… etrafımda dinimizle ilgilenen çok fazla insan da yok.

Ama bilmek ve dini güzel yaşamak istiyorum. bunu yapmak için nereden başlayacağımı bilmiyorum hangi kitaptan hangi sureden kendimi nasıl geliştireceğim bilmiyorum bana yardımcı olur musunuz?

Bu gönderiyi değerlendirmek için tıklayın!
[Total: 1 Average: 5]

Dindar olmak istiyorum Gerçek dindar nasıl olur?

Konusuda Soru Sormak İster Misiniz ? Yorum ve Düşüncelerinizin Bizim İçin Değerlidir.

İzzet
İman  bir bina ise namazda o binanın kolonlaridir . Kolonsuz bina zamanla yıkılabilecigi gibi namazsaz iman da zamanla yok olabilir .  Namaz bir mümin için bu kadar çok ehemmiyetlidir .  Mümin her namazda onun için en değerli olan her şeyden çok sevdiği Rabbiyle buluşmasidir . Kişi tekbir getirip namaza durduğu vakit zihninden şu geçer . Yarabbi dünya ve içindekileri geride bırakıp huzuruna geldim . Kişi namazda Rabbinden ister rabbide ona istediğini verir . Bu şuurlu namaz kılan bir insan inanıyoruz ki namazı terk etmez . Hatta bırakın terk etmeyi namaz saatlerini heycanla bekler .  Namazda ki eksiklerinizi internet üzerinden çok kolay ogrenibilirsiniz . Sizlere tavsiyemiz  size yakın an camiye gidip caminin imamından yardım bu konuda yardım istemenizdir . Bu konuda cekinmenizide gerek yoktur. inanıyoruz ki sizlere her konuda yardımcı olacak .  Allah a emanet olunuz . Geniş bilgi için TIKLA
Konuya Bir Cevap Yazın

  • 37 Kayıtlı Üye
  • 3285 Konu
  • 3861 Cevap
  • Son Üye nurella